Wielkie obchody w Rudzicy – dożynki Diecezjalno-Powiatowo-Gminne

W niedzielę 13 września br. w naszej miejscowości odbyły się dożynki diecezjalno-powiatowo-gminne.
Obchody tego święta chleba rozpoczęły się otwarciem pod budynkiem OSP w Rudzicy wystawy małego inwentarza przez ks. bp Tadeusza Rakoczego. Można było oglądnąć chyba wszystkie najciekawsze gatunki gołąbi, królików i podobnych zwierzątek skończywszy na rybach.

Oficjalne otwarcie dożynek miało jednak miejsce podczas Mszy św. dożynkowej na której nie zabrakło darów ziemi z tegorocznych zbiorów. Można było zobaczyć makietę kościoła wotum w Iłownicy zrobionym z przeróżnych ziaren zbóż. Ten nietypowy wieniec dożynkowy był już wcześniej na tegorocznych obchodach dożynkowych na Jasnej Górze. Kazanie wygłosił z pięknie wykonanego ołtarza na boisku szkolnym Ksiądz Biskup. Po Mszy św. korowód dożynkowy przejachał pod GOK w Rudzicy, gdzie w nowowybudowanym amfiteatrze odbyła się część artystyczna tego wielkiego święta. Głos zabrali oprócz Ks. biskupa, starosta, wójt Gminy Jasienica oraz Starosta Dożynkowy – Gazda Dożynkowy p. Jerzy Czudek. Było dzielenie chlebem a później występy zespołów regionalnych (jeden nawet z Czech). Nie zabrakło także współczesnych rytmów, a raczej folkowych ponieważ wystąpił zespół Redlin bawiąc rudzicką publiczność. Dożynki do późnej nocy porowadził zespół Melodia wyciągając na parkiet swoją muzyką.

TMR miało także wystawione swoje stoisko z naszymi publikacjami, gdzie można było nabyć jakąś pamiątkę z Rudzicy.
Nasze Towarzystwo znalazło się w gronie organizatorów tej wspaniałej imprezy. Mamy nadzieję, że tegoroczne dożynki przybliżyły odwiedzającym w tym dniu naszą piękną Rudzicę.

Towarzystwo Miłośników Rudzicy

43-394 Rudzica 124
NIP 937 23 89 708
REGON 072864457

Mapa Rudzicy

Towarzystwo Miłośników Rudzicy © 2021. All Rights Reserved.

Developed by DOT.Creativity