Spotkanie z Antonim Piechniczkiem – byłym trenerem piłki nożnej

Serdecznie zapraszamy do Rudzicy na spotkanie z Antonim Piechniczkiem – wybitnym polskim trenerem piłkarskim.

Antoni Piechniczek – postać legendarna, jeden z najbardziej utytułowanych polskich trenerów piłkarskich. Selekcjoner reprezentacji Polski, z którą zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Świata w Hiszpanii (1982 rok) oraz awansował do turnieju w Meksyku (1986). Prowadził także kadry narodowe Tunezji (Igrzyska Olimpijskie w Seulu 1988) oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Antoni Piechniczek trenował także drużyny klubowe w Polsce, Tunezji i ZEA, zdobywając między innymi w 1987 roku tytuł Mistrza Polski z Górnikiem Zabrze. Trofeum to zdobył także jako zawodnik w barwach Ruchu Chorzów (1968).

Trener Piechniczek znany jest także jako ceniony piłkarski komentator, który barwnie potrafi opowiadać o różnych niuansach piłki nożnej. 

Piłkarski wieczór z Antonim Piechniczkiem odbędzie się w Rudzicy dnia 6 września w Gminnym Ośrodku Kultury (ul. Klubowa). Wydarzenie to będzie równocześnie promocją napisanej przez Pawła Czado i Beatę Żurek pasjonującej biografii trenera „Piechniczek. Tego nie wie nikt”, którą (z dedykacją!) będzie można nabyć w trakcie spotkania. 

Wszystkich serdecznie zapraszamy do Rudzicy na wyjątkowe spotkanie z wybitnym trenerem, prawdziwą ikoną polskiej piłki nożnej!

Towarzystwo Miłośników Rudzicy

43-394 Rudzica 124
NIP 937 23 89 708
REGON 072864457

Mapa Rudzicy

Towarzystwo Miłośników Rudzicy © 2021. All Rights Reserved.

Developed by DOT.Creativity