Premiera filmu „KAŻDY MA SWOJĄ RUDZICĘ”

Każdy ma swoją Rudzicę

Na to wydarzenie wszyscy długo czekaliśmy! Już 9 grudnia (sobota) zapraszamy na premierę długometrażowego filmu dokumentalnego „KAŻDY MA SWOJĄ RUDZICĘ”.

To historia o ludziach, miejscach i wydarzeniach. To utkany z obrazów i słów portret zróżnicowanej zbiorowości, która potrafi tworzyć wspólnotę. To opowieść o Rudzicy z rozmaitych perspektyw. Opowieść, w której radosne i piękne momenty przeplatają się z trudnymi doświadczeniami.

Zdjęcia do filmu kręcone były w 2018 roku. Części bohaterów filmu już z nami nie ma. Ale zostają ich słowa, które po czasie nabierają dodatkowych znaczeń. Zostaje także o nich wdzięczna pamięć, utrwalona na filmowej taśmie.

Projekcja filmu odbędzie się w sali GOK Rudzica w sobotę 9 grudnia o godz. 16.00. Zapraszamy wszystkich mieszkańców, nie tylko Rudzicy – w końcu „każdy ma swoją Rudzicę”.

Wstęp – oczywiście – wolny!

Spotkanie odbywa się w ramach cyklu „Wendelinaria”. Organizowane jest przez Towarzystwo Miłośników Rudzicy, we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Jasienicy – Filią w Rudzicy (dziękujemy!).

„KAŻDY MA SWOJĄ RUDZICĘ”
Reżyseria: Ewa Borysewicz
Scenariusz: Ewa Borysewicz, Rafał Cekiera, Juliusz Wątroba
Zdjęcia: Jan Barszczewski, Marcin Lesisz
Operatorzy kamer: Jan Barszczewski, Marcin Lesisz, Damian Świnczyk
Korekcja kolorów: Damian Świnczyk
Rejestracja dźwięku: Ewa Borysewicz
Montaż: Monika Żerkowska
Udzwiękowienie: Damian Świnczyk
Koordynatorzy lokalni: Damian Świnczyk, śp. Teresa Marekwica
Pomysłodawca i producent wykonawczy: Rafał Cekiera
Produkcja: Towarzystwo Miłośników Rudzicy

Film powstał w ramach grantu Fundacji Santander Bank Polska „Tu mieszkam, tu zmieniam”. Dziękujemy za wsparcie również Urzędowi Gminy w Jasienicy, Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Jasienicy – Filia w Rudzicy oraz Bankowi Spółdzielczemu w Jasienicy.

Towarzystwo Miłośników Rudzicy

43-394 Rudzica 124
NIP 937 23 89 708
REGON 072864457

Mapa Rudzicy

Towarzystwo Miłośników Rudzicy © 2021. All Rights Reserved.

Developed by DOT.Creativity