Ks. misjonarz Ludwik Wawrzeczko

Ks. Ludwik Wawrzeczko urodził się 4 kwietnia 1970 r. w Rudzicy. Uczęszczał do Szkoły Podstawowej w Rudzicy, którą ukończył w 1978 r. Następnie uczęszczał do trzyletniej Szkoły Zawodowej w Bielsku – Białej im. Bolesława Bieruta, gdzie zdobył zawód hydraulika. Po szkole zawodowej podjął pracę w swoim zawodzie. Równocześnie rozpoczął rozpoczęciem pracy zaczął uczęszczać do Technikum Wieczorowego.

Po zdaniu egzaminu maturalnego w roku 1991, w czasie pielgrzymki Ojca Św. do Polski, w czasie Światowych Dni Młodzieży w Częstochowie podjął decyzje wstąpienia do Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny. Po rocznym nowicjacie wstąpił do Seminarium Księży Misjonarzy Świętej Rodziny, a w 1998 r.  przyjął święcenia kapłańskie. Pierwszą jego placówka była parafia w Rzeszowie. Po czterech latach pracy i wielokrotnych prośbach ks. Antoniego został skierowany do pracy misyjnej na Białorusi. Kilka dni przed wyjazdem zmarł ks. wikariusz w Gliwicach i ksiądz Ludwik zamiast jechać na Białoruś objął placówkę w Gliwicach, gdzie pracował przez jeden rok. W  tym samym czasie biskupem na  Madagaska,rze,został,Zygmunt,Robaszkiewicz,MSF,i,to,spowodowało,,że,Zgromadzenie zobowiązało się do wysłania pięciu księży na Madagaskar. W tej grupie znalazł się ks. Ludwik. Po roku przygotowania we Francji w 2004 r. ks. Ludwik wyjechał na Madagaskar, gdzie pracuje do dnia dzisiejszego. Praca Księdza Ludwika ma miejsce w tropikalnym klimacie, co sprawia, że ksiądz jest narażony na choroby niebezpieczne dla Europejczyka. Wiemy, że szczepienia w pełni nie zabezpieczają przed nimi.
Towarzystwo Miłośników Rudzicy, podobnie jak i cała nasza prafia, jest dumna z tego, że spośród na wyszedł tak wspaniały człowiek, który służy wiernie Bogu i Kościołowi rozsławiając jednocześnie Polskę i małą ojczyznę Rudzicę na odległym kontynencie afrykańskim. Ks. Ludwik jest najlepszym naszym ambasadorem. Wyrazem wdzięczności i uznania niech będzie wpis do Pamiątkowej Księgi Ludzi Zasłużonych dla Rudzicy i okolicznościowym medalionem.

Towarzystwo Miłośników Rudzicy

43-394 Rudzica 124
NIP 937 23 89 708
REGON 072864457

Mapa Rudzicy

Towarzystwo Miłośników Rudzicy © 2021. All Rights Reserved.

Developed by DOT.Creativity